Viral sert su lekesi temizleme tüyosu işe yarıyor mu? Sert su lekelerini temizlemenin en kolay yolu

Sosyal medyada son günlerde yayılan viral sert su lekesi temizleme videosu oldukça ses getirdi. Yayılan videoda birkaç malzeme ile sert su lekelerini ortadan kaldıran sihirli bir çözüm gösteriliyor. Ancak sosyal medya üzerinde gösterilen her viral temizleme videosu gerçekte işe yaramadığı gibi bazen de yarardan çok zarar verebiliyor.

İnternet üzerinde yayılan bu viral sert su lekesi temizleme videosu gibi her temizlik tüyosunu anlatan videonun gerçek olup olmadığını anlamak için öncelikle araştırma yapmanız gerekir. Kullanacağınız malzemelerin temizlik yapacağınız alana hasar verip vermeyeceğini bilmeniz önemlidir.

Viral sert su lekesi temizleme videosunu denemeden önce bilmeniz gereken tüm detaylar…

SERT SU LEKESİ NEDİR?Sert su, yaşadığınız bölgede suyun yüksek mineral içeriğine sahip olmasından kaynaklanan bir sorundur. Eğer yaşadığınız bölgede su yeryüzünde dolaşırken yüksek miktarda magnezyum ve kalsiyum iyonlarına maruz kalırsa tesisatınızdan sert su çıkar.

Sert su lekeleri; ev aletlerinde, musluklarda ya da sıklıkla suya maruz kalan diğer yerlerde görünür. Suyla temas eden alanlar sert su lekelerini mineral birikintileri yani kireçlenme olarak kendini belli eder.

Sert su lekeleri, görsel olarak kötü bir görüntü oluşturmasından daha çok suyun geldiği tesisat borularını tıkanmasına, cihazların kireçlenme yaparak kötü performans göstermesi hatta bozulmasına aynı zamanda suyun basıncının düşmesine de sebep olur.

VİRAL SERT SU LEKESİ TEMİZLEME TÜYOSU NEDİR VE GERÇEKTEN İŞE YARAR MI?Bir video paylaşım sitesinde profesyonel olarak temizlik işiyle uğraşan bir kullanıcı tarafından yayınlanan içerikte boş bir sprey şişesi içerisine;

  • Beyaz sirke,
  • Bulaşık deterjanı,
  • %70 izopropil alkol,
  • Musluk suyu

Yukarıdaki malzemeler eklenerek bir karışım elde ediliyor. Ve videonun sahibi bu karışımı sert su lekesi olan duş başlığına bolca uyguluyor. Ardından bir mikrofiber bez ile duş başlığını silerek ona tertemiz bir görünüm kazandırıyor.

Bu viral sert su lekesi temizleme tüyosunu deneyen diğer kullanıcılar da sağladığı sonuçları görünce şaşırdığını gösteren videolar çekerek sosyal medya platformunda paylaşıyor. Ancak bu temizlik tüyosunu denemeden önce dikkate almanız gereken birçok nokta var.

Öncelikle bu viral sert su lekesi temizleme videosunda herhangi bir malzeme oranı belirtilmemiştir. İçerik oluşturucularının hiçbiri videolarında bir oran belirtmemiştir. İzlediğimiz tüm videolardan biz göz kararı olarak;

  • Bir ölçü beyaz sirke,
  • Bir ölçü izopropil alkol,
  • Üç ölçü musluk suyu ve
  • Birkaç damla bulaşık deterjanının birleştirildiğini anlıyoruz.

Ancak her ne olursa olsun kimyasal ürünleri diğer ürünler ile belirli bir ölçü olmadan karıştırmak doğru değildir. Bu yüzden biz bu viral sert su lekesi temizleme tüyosunu denemeniz gerektiğini doğru bulmuyoruz.

Bu viral sert su lekesi temizleme tüyosu yerine piyasada yer alan ve çok iyi sonuçlar ortaya çıkaran temizlik ürünleri satın alabilirsiniz. Ya da evde doğal yollar ile sert su lekeleri ile savaşmak istiyorsanız sizler için hazırlamış olduğumuz “Sert su lekesi nasıl çıkar? Sert su lekelerini çıkarmanın 3 dâhiyane tüyosu” adlı yazımıza göz gezdirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir