Oscar ödüllü Russell Crowe bacaklarının kırıldığını yıllar sonra öğrendi

“Gladyatör” filmiyle ‘En İyi Erkek Oyuncu’ dalında Oscar ödülü kazanan oyuncu Russel Crowe’un, 2010 yapımı “Robin Hood” filminin çekimleri sırasında geçirdiği set kazasında bacaklarının kırıldığını yıllar sonra öğrendiğini açıkladı.

“Robin Hood”un çekimleri sırasında meydana gelen set kazası hakkında konuşan oyuncu, “Kaya gibi sert, engebeli bir zemine kale kapısı üzerinden atladım. Zemini hazırlamalıydık ve bir yastık gömmeliydik ama batmakta olan ışıkta çekimi bitirmek için acelemiz vardı. Etrafta yüzlerce figüran, uçuşan oklar ve kaleyi ateşe veren yanan kazanlar varken, geri çekilmek mümkün değildi. Atlarken ‘Bu canımı acıtacak’ diye düşündüğümü hatırlıyorum” dedi.

Çarpmaya yardımcı olmak için ayak parmaklarının üzerine inmeyi amaçladığını söyleyen Crowe, önce topuklarının engebeli zemine çarptığını hissetti. Oyuncu sözlerine, “Vücudumda bir elektrik şoku patlıyor gibiydi. Büyük bir film çekiyorduk, bu yüzden zorluk çekiyorsunuz ama bu işin son ayı çok zorluydu. Yürümenin bile zor olduğu birkaç hafta oldu. Sakatlığı hiçbir zaman yapım ekibiyle tartışmadım, bu yüzden bir gün bile izin almadım, sadece çalışmaya devam ettim” diye devam etti.

10 YIL SONRA BACAKLARINDA ‘TUHAF AĞRILAR’ HİSSETTİ

On yıl sonra Crowe, alt bacaklarında “çok tuhaf ağrılar” olarak adlandırdığı ağrılar hissetmeye başladığını belirtti. MR ve röntgen için doktora giden ancak ciddi bir şey olmadığını düşünen oyuncu, “Uzun bir New York kışı geçirdikten sonra vücudum sadece egzersizi ve güneş ışığını özlüyordu” dedi.

‘FİLMİ İKİ KIRIK BACAKLA BİTİRDİM’

People’a konuşan oyuncu, doktorun röntgen filmlerine bakıp “Bacaklarınızı ne zaman kırdınız?” diye sormasıyla çok şaşırdığını belirtti. Robin Hood setinde kapıdan atladığını hatırlayan Crowe, “Görünüşe göre bu filmi iki kırık bacakla bitirdim. Her şey sanat için. Alçı yok, atel yok, ağrı kesici yok, sadece çalışmaya devam ettiler ve zamanla kendilerini iyileştirdiler” diye konuştu.

(KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir