İftar menüleri 2024: 3. Gün İftar Menüsü

Ramazan ayına özel hazırladığımız iftar menülerinde bugün 3. günündeyiz. Yavaş yavaş oruç tutmaya adapte olmaya başladık. İftar sofralarınıza ilham olması için menü örnekleri ile size yardımcı olmaya devam ediyoruz.

3. gün iftar menüsüne başlangıcı yine yumuşacık içimiyle bir çorba ile yapıyoruz. Çorbanın tadı damağınızdan gitmeden kâğıtta kendi suyuyla pişmiş bir balık tarifi ve yanına yancı bir makarna tarifi ile devam ediyoruz. Balığın yanına yakışan bir salata ve balık menülerinin olmazsa olmaz tatlısı ile menümüzü sonlandırıyoruz.

İşte sofralarınıza ilham olması adına hazırladığımı 3. gün iftar menüsü…

3. GÜN İFTAR MENÜSÜ

  • Kremalı domates çorbası,
  • Kâğıtta levrek,
  • Spagetti,
  • Kaşık salatası,
  • Fırında helva

KREMALI DOMATES ÇORBASI7’den 70’e herkesin severek içtiği domates çorbasını bu kez 3. gün iftar soframıza konuk ediyoruz. Fırında hazırladığınız kruton ekmek ve taze rendelenmiş kaşar peynir ile bizim gözümüzde iftarın en keyifli ve lezzetli anı olmaya aday!

Yumuşacık içimiyle: Kremalı domates çorbası tarifi

KÂĞITTA LEVREKBalık pişirmenin en zahmetsiz ve kokusuz hali olan kâğıtta levrek ile 3. gün iftar menümüze devam ediyoruz. Baharatlar ve yeşillikler ile balığın kendi suyuyla pişen bu tarif, buğulu kokusuyla sizi mest edecek.

Ev halkı bu tarife bayılacak: Kâğıtta levrek tarifi

SALÇALI SPAGETTİKâğıtta levreğin yanına eğer bir yancı yemek düşünüyorsanız mutlaka salçalı spagetti denemelisiniz.  Salçalı spagetti de büyük küçük herkesin severek tükettiği bir seçenektir. Püf noktalarına dikkat edilerek yapıldığında klasik bir makarna tarifinden daha çok lezzetli bir öğüne dönüşebilir.

Makarna deyip geçmemek lazım: Salçalı spagetti tarifi

KAŞIK SALATASIBir balık yemeğinin yanına gidebilecek en güzel şey bir salatadır. Bu isterseniz taze yeşilliklerden oluşan bir salata olabilirken küçük küçük doğranmış kaşık salata da olabilir. 3. gün iftar menüsüne kâğıtta levrek ve salçalı spagettinin yanına biz kaşık salatasını daha çok yakıştırdık!

Sosuna ekmek banmak isteyeceksiniz: Kaşık salatası tarifi

FIRINDA HELVATabi ki bir balık menüsünün sonunda fırında helva tatlısı olmadan bitirmek olmazdı. İftar sofranıza da oldukça yakışacak bu lezzetli tatlının karışımını önceden hazırlayabilir ve kaplara pay edip iftar yemeğinde sona gelirken fırına vererek yemek sonrasına sıcak sıcak afiyetle yiyebilirsiniz.

Balıktan sonra iyi gider: Fırında helva tarifi

Farklı bir menü alternatifi için;

Şimdiden afiyet olsun!

4. gün iftar menüsü için aşağıdaki linke tıklayın;

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir