Fatih Portakal’dan TRT’nin SÖZCÜ TV’yi sansürlemesine sert tepki

SÖZCÜ TV Ana Haber sunucusu Fatih Portakal, TRT’yi sert ifadelerle eleştirdi. TRT’nin SÖZCÜ TV’nin reklamını yayınlamadığını belirten Portakal, şu ifadeleri kullandı:

*Biz SÖZCÜ olarak bir reklam kampanyası başlattık. Birçok yerde billboardlarda yerlerimiz var. Verdik ilanı… Yönetim bir karar aldı, “radyolara da verelim dediler. Fatih, ana haber sunuyorum de, bir ses oku, bunu radyolarda yayınlayalım. Bir dinleyelim…” Öpücükle değil, parayla. Parasını vereceğiz kanallara…

*Bütün radyo kanallarına verdik. TRT’nin kapısı çalındı, “SÖZCÜ her yerde izleniyor. Biz parasını vereceğiniz, bu adamın sesini yayınlatmak istiyoruz” dediler. Adamlar yayınlatmadılar veya hayır dediler bize.

“İŞTE TRT MAALESEF BU”

*Ya arkadaş parasıyla yapacaksınız bunu, bedava istemedik sizden. Herhalde ‘Bu adam muhalifin tillahı, bunun sesi hiç olmaz, hayır’ dedi.

*Belki sözümüzü, belki tipimizi beğenmedi. Ama ben söyleyeyim neyimizi beğenmediğini… Düşüncemizi beğenmediği için. Çünkü yukarıdan öyle emir geliyor. İşte TRT maalesef bu. Diğer bütün radyolardan duyabilirsiniz sesimi, her yerden çıkabilirim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir