Volkan Memduh Gültekin Açıkladı: Esenboğa Havalimanı Ulaşım Krizi Kısmen Çözüldü

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Koordinatörü Volkan Memduh Gültekin, tepkiler üzerine Esenboğa Havalimanı ulaşım krizinin kısmen çözüldüğünü duyurdu. Gültekin, havalimanına alınan otobüslerin bu kez de alt kata geçişine izin verilmediği için gelen yolcunun Ankara’ya ulaşımının engellendiğini belirtti.

ABB Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Koordinatörü Volkan Memduh Gültekin, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin, kent merkezi ile Esenboğa Havalimanı arasında ulaşımı sağlayan BelkoAir firmasının ihale süresinin bitmesinin ardından dün gece sefere başlayan EGO otobüslerinin havalimanına alınmamasına ilişkin açıklama yaptı.

Gültekin, vatandaşlardan gelen tepkiler üzerine EGO otobüslerinin havalimanına alındığını Twitter hesabından duyurdu. Gültekin’in açıklaması şöyle:

“Tepkiler üzerine EGO’lar havalimanına alındı ama bu kez de alt kattan yolcu alınmasına izin verilmiyor. UKOME kararı kanunsuzca çiğneniyor. Gökçek döneminin en karlı özelleştirmelerinden olan firma korunurken, devlet kurumunun otobüsleri görevini yapamıyor!”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir